Jak wygląda rynek B2B?

Przede wszystkim business – to – business różni się od business- to – customer. Na rynku B2B jest mniejsza liczba nabywców i są oni zdecydowanie więksi. Dochodzi do dużo większej współpracy miedzy dostawcą a klientem. Istotnym elementem w sektorze B2B jest sytuacja zakupowa a dokładnie jaka sytuacja zakupowa występuje. Na rynku B2B wyróżniamy dwie: ponowny zakup produktu i pierwszy zakup produktu. Pierwszy zakup produktu przez Klienta wymaga więcej czasu, poświęcenia większej uwagi i analizy szczegółowej danego produktu. Wiele firm zwraca szczególną uwagę na dostarczaniu innym jednostkom biznesowym nie tylko produktu, ale również zapewnienia doradztwa i poszerzenia zakresu usług oferowanych z produktem. Bardzo ważną rolę w B2B odgrywać zaczęli Kupcy- Zaopatrzeniowcy. To od ich decyzji zależy z reguły 60 % całych kosztów firmy przez wydawanie na zakup danych produktów. Interesujące w B2B jest również pojęcie Just-in -time oznaczające zerowy stan zapasów przy utrzymaniu 100% jakości. Pojawiła się również unowocześnienie tego pojęcia w postaci JIT II , charakteryzująca się tym, iż dostawca umieszcza na własny koszt pracownika, która przejmuje obowiązki kupującego, planującego zapasy pracownika , jak również przedstawiciela handlowego sprzedawcy. Ten pracownik uzyskujący zaufanie nabywcy może zapewnić obniżenie kosztów , jak również zapewnić praktyczny zerowy stan zapasów.

Gwałtowny rozwój rynek B2B zawdzięcza szybkiemu i dynamicznemu rozwojowi technologii sieciowych, zwłaszcza Internetu i extranetu. Szybki rozwój techniki, prowadzący do powstawania coraz większych i bardziej kompleksowych sieci intranetowych spowodował, że niektóre z przedsiębiorstw zaczęły odczuwać potrzebę łączenia się z sieciami swoich dostawców, odbiorców, kontrahentów.

Co jeszcze warto poczytać:

System B2B Aura– opis specjalistycznej aplikacji B2B.

Wdrażanie B2B w firmie – opis case study z wybranego wdrożenia systemu B2B.

B2B zintegrowany – jak integruje się B2B, z czym można B2B zintegrować ?

Prezentacja B2B – prezentacja/demo systemu B2B.

Share and Enjoy:
  • printfriendly Rynek B2B
  • delicious Rynek B2B
  • facebook Rynek B2B
  • twitter Rynek B2B
  • googlebookmark Rynek B2B
  • email link Rynek B2B
  • linkedin Rynek B2B
  • pdf Rynek B2B
  • rss Rynek B2B

No related posts.

One thought on “Rynek B2B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>